Rozwiązania skanowania 3D firmy GOM i niezwykłe, holenderskie rowery

Rozwiązania skanowania 3D firmy GOM i niezwykłe, holenderskie rowery

Rowery elektryczne ATOS ScanBox

Rozwiązania GOM i niezwykłe, holenderskie rowery

Varsseveld to wyjątkowe miasto w Holandii. To tam powstają słynne rowery spod szyldu Van Raam. Misją firmy jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami poprzez wspomaganie ich w samodzielnej mobilności. Dlatego właśnie Van Raam oferuje szereg pojazdów, od tandemów do rowerów trójkołowych i elektrycznych. Każdy projekt jest unikatowy i dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, co sprawia, że firma stawia na najwyższą jakość wykonania.

Grafika 1_Rowery elektryczne GOM ScanBox

W słusznej sprawie

Aby każdy z niepowtarzalnych elementów projektu działał bez zarzutu, Van Raam wspiera się technologią automatycznego skanowania 3D ATOS ScanBox serii 6 Szczegółowe pomiary skanerami 3D ATOS pozwalają na powtarzalne i dokładne sprawdzenie wszystkich części modelu roweru w bardzo krótkim czasie, zanim zostanie on fizycznie złożony. Mając na uwadze odpowiedzialność społeczną, Van Raam dba o bezpieczeństwo oraz jakość nawet najmniejszego elementu, zarówno przed, jak i po procesie produkcji.

Grafika 2_Rowery elektryczne ATOS ScanBox

Bezpieczeństwo dzięki jakości

Oprócz sprawdzania każdego komponentu przed jego wytworzeniem, kontrola odbywa się również po jego wykonaniu. Automatyczny system pomiarowy ATOS ScanBox pomaga, na przykład, w testach obręczy rowerowych. To ważny element konstrukcyjny, dlatego rozwiązania GOM są niezbędnew kontroli jakości dostarczonych produktów. Zachowując troskę o wszelkie względy bezpieczeństwa, Van Raam może odrzucić obręcze, które, dzięki dokładnym wynikom skanowania 3D nie spełniają ich standardów.

Wsparcie w osiąganiu celów

Wyniki skanowania 3D nie byłyby tak użyteczne gdyby nie oprogramowanie GOM Inspect. To ono odpowiada za weryfikację i analizę geometrii otrzymanej z siatki trójkątów roweru.  Dzięki temu, jak przyznają inżynierowie z Van Raam, można pracować na faktycznych danych zamiast na czystej teorii. Tym samym, GOM Inspect pozwala działowi produkcji na wytwarzanie ram rowerowych o jeszcze wyższym standardzie. Zarówno ATOS ScanBox, jak i GOM Inspect to dumny wkład rozwiązań GOM w spełnianie celów i misji firmy Van Raam, a jednocześnie ważna cegiełka na ścieżce ich sukcesu.

Produkcja rowerów specjalnych

Przekonaj się jak skanowanie 3D pomaga zachować bezpieczeństwo na drogach. Zapraszamy do obejrzenia webinaru powstałego we współpracy GOM i Van Raam. Nagranie dostępne jest na platformie GOM Training Center.

Wydarzenie Automotive Production Support

Wydarzenie Automotive Production Support

Header - Wydarzenie Automotive Production Support

Wydarzenie Automotive Production Support

Już 23 września 2021 w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się prestiżowe wydarzenie Automotive Production Support. Uczestnicy to zarówno specjaliści, odpowiedzialni za procesy produkcyjne, jak i dostawcy technologii oraz producenci części i komponentów. Celem APS 2021 jest poszerzanie wiedzy technicznej oraz pokazywanie możliwości optymalizacji procesów produkcyjnych. Partnerem wydarzenia jest LENSO dostawca precyzyjnych rozwiązań metrologicznych 3D w przemyśle (manualnych skanerów 3D oraz automatycznych systemów pomiarowych ATOS ScanBox) a jednym z prelegentów – Tomasz Danyluk Dyrektor Wdrożeń i Rozwoju.

Grafika 1_Wydarzenie Automotive Production Support

Wkład w rozwój i jakość

Tegoroczna edycja APS skupia się na wielu zagadnieniach, wśród których są, między innymi, obniżanie kosztów procesów produkcyjnych, ale też zmiany w technologii wytwarzania. Jeśli chodzi o kontrolę jakości, swój wkład w ten temat będzie miał Tomasz Danyluk. W ramach bloku “Specjalistyczne warsztaty”, wystąpi z prelekcją pod tytułem “Wykorzystanie optycznej metrologii w kształtowaniu wyrobów gotowych”. Warto już dziś zgłosić swój udział w wydarzeniu Automotive Production Support 2021 i skorzystać z niezwykle bogatego źródła wiedzy, jakim jest doświadczenie Tomasza Danyluka. Więcej szczegółów dotyczących tego wystąpienia, dostępnych jest na stronie organizatorów.

Grafika 2_Wydarzenie Automotive Production Support

Specjalistyczne szkolenia kluczem do sukcesu

W czerwcu tego roku Tomasz Danyluk pojawił się również na dwóch wydarzeniach szkoleniowych spod szyldu APS. Oprócz wspomnianej już prelekcji, prowadził jeszcze szkolenie “Szybkie pomiary współrzędnościowe w warunkach produkcyjnych” w ramach bloku “Procesy łączenia metali”. Całe spotkanie jest dostępne do obejrzenia tutaj. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie Automation Production Support.

Nowe oprogramowanie GOM Suite 2021

Nowe oprogramowanie GOM Suite 2021

Header - Nowe oprogramowanie GOM Suite 2021

Nowe oprogramowanie GOM Suite 2021

GOM Suite 2021 to kompleksowy system zarządzania produktami GOM. Dzięki temu oprogramowaniu, użytkownik może mieć dostęp do wszystkich usług, ale i najnowszych informacji, w jednym miejscu. Założeniem GOM Suite jest maksymalna optymalizacja każdego dnia pracy.

Grafika 1_Nowe oprogramowanie GOM Suite 2021

GOM czyli rozwiązanie dla wielu potrzeb

Oprogramowanie składa się z 4 modułów: 

Użytkowanie każdego z nich jest zależne od posiadanej licencji. Według różnych potrzeb, moduły dostępne są w wersji profesjonalnej, podstawowej lub w wersji viewer, a więc tylko do podglądu. Wariant podstawowy oraz viewer dostępne są bezpłatnie. Jednak aby uzyskać dostęp do wersji z funkcjami podstawowymi do konkretnego modułu, należy zarejestrować się i otrzymać GOM ID. W przypadku bardziej złożonych potrzeb, GOM Suite można również uzyskać w wersji profesjonalnej, oferującej pełen pakiet możliwości oprogramowania. W przeciwieństwie do pozostałych, wersja profesjonalna jest już płatną usługą.

Grafika 2_Nowe oprogramowanie GOM Suite 2021

Wsparcie Lenso

GOM Suite 2021 oprócz kompleksowych narzędzi metrologicznych zawiera także takie usługi dodatkowe, jak GOM Training Center czy forum GOM. Aby w pełni korzystać z możliwości oprogramowania, Lenso jest gotowe zorganizować szkolenia w zakresie jego obsługi. Nie wiesz, w jaki sposób GOM Suite 2021 może usprawnić Twoją pracę? Proponujemy dedykowaną prezentację oprogramowania z wyszczególnieniem funkcji przydatnych dla Twojego procesu kontroli jakości.

Oferta dla użytkowników

Jeżeli jesteś użytkownikiem naszego oprogramowania i wykupisz do końca 2021 roku aktualizację oprogramowania GOM, otrzymasz dodatkowy, drugi dzień szkolenia całkowicie za darmo. Już dziś warto sięgnąć po jeszcze szersze możliwości GOM Suite 2021 w połączeniu z kompleksowym wsparciem od Lenso i zyskać dwa dni szkolenia w cenie jednego.

KONTAKT

Sprawdź nowe funkcje w GOM Suite. Wypróbuj wersję bezpłatną (podstawową) za darmo lub skontaktuj się z nami jeśli masz pytania do wersji profesjonalnej!

  Webinar: urządzenia haptyczne w modelowaniu swobodnym

  WEBINAR: URZĄDZENIA HAPTYCZNE W MODELOWANIU SWOBODNYM.
  MOŻLIWOŚCI OPROGRAMOWANIA GEOMAGIC FREEFORM PLUS

  30.06.2021, środa, godz. 10.00

  Podczas 45 min webinarium zaprezentujemy oprogramowanie Geomagic Freeform Plus służące do modelowania złożonych, organicznych kształtów. Użyjemy urządzenie haptyczne Touch X, które pozwala na odbieranie bodźców i czucie przedmiotu podczas obróbki. Sposób działania urządzenia oraz dostępne w oprogramowaniu funkcje omówimy na praktycznych przykładach

  AGENDA:

  • Urządzenia haptyczne – czym są i jak działają?
  • Obszary zastosowań
  • Możliwości oprogramowania Geomagic Freeform Plus
  • Przykłady praktyczne (pokaz modelowania)
  • Q&A

  Dziękujemy za udział w premierze online ATOS Q & GOM ScanCobot

  Dziękujemy za udział w premierze online ATOS Q & GOM ScanCobot

  W trakcie webinaru przedstawiliśmy mobilny system pomiarowy, który automatycznie skanuje oraz dokonuje oceny szerokiej gamy różnych części. ATOS Q w połączeniu z GOM ScanCobot przyspiesza procesy kontroli jakości podczas rozwoju produktu, prototypowania, czy wprowadzania na rynek. Dzięki wymiennym obiektywom system zapewnia wysoce precyzyjne pomiary małych do średniej wielkości części oraz narzędzi o wadze do 50 kg.

  GOM ScanCobot przejmuje cały proces: Procedury pomiaru oraz inspekcji są przeprowadzane automatycznie. Podczas webinaru pokazaliśmy proste planowanie pomiaru, digitalizacja oraz inspekcja przy użyciu potężnego oprogramowania GOM Inspect Suite.

  Zapraszamy do ściągnięcia ulotki o naszym systemie ATOS Q

  Jeżeli zainteresowały Cię nasze rozwiązania metrologiczne, bardzo chętnie przeprowadzimy dla Ciebie prezentacje naszych maszyn 3D. Skontaktuj się z nami korzystając z formularza

  Targi Metal 2

  Targi Metal 2018, Kielce

  W dniach 25-27 września 2018 Lenso brało udział w Targach METAL w Kielcach.

  Zaprezentowaliśmy m.in.:

  • ATOS 5
   Nowy, przemysłowy skaner 3D ATOS 5. Wyższa rozdzielczość (12Mpix), mocniejsze źródło światła, czas pomiaru 0.8 sekundy, najwyższej jakości dane pomiarowe.
   Więcej informacji o ATOS 5
  • ATOS Compact Scan
   Nowy, przemysłowy skaner 3D ATOS Compact Scan 12M ( rozdzielczości 12Mpix). Lekka głowica i szeroki zakres obszarów pomiarowych od 45x35mm do 1200x1000mm oraz zestaw stykowy Touch Probe, pozwala na zastosowanie w wielu aplikacjach.
   Więcej informacji o ATOS Compact Scan